Stany Zjednoczone zaatakowały na południu Iranu. Dowództwo Centralne USA przekazało, że były to działania „samoobronne”. Celem stały się m.in. łodzie, które miały rozmieszczać miny. Mimo tego zdaniem sekretarza stanu USA „porozumienie z Teheranem jest możliwe”. Marco Rubio ocenił też, że cieśnina Ormuz zostanie otwarta „w taki czy inny sposób”.

Zajawka pochodzi z artykułu opublikowanego pod adresem: https://wydarzenia.interia.pl/bliski-wschod/news-ataki-w-samoobronie-usa-uderzyly-na-poludniu-iranu-kilka-cel,nId,23487435
Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu

Sprawdź także:  Szpiegował na rzecz Rosji. Nowe informacje mediów o poszukiwanym