Francja w ramach misji Pegase Grand Nord 25 rozmieszcza swoje myśliwce nad Szwecją, Polską i Chorwacją – poinformowały w środę francuskie siły powietrzne. Celem jest demonstracja zdolności sił NATO do szybkiego reagowania w razie agresji na państwa należące do Sojuszu.

Zajawka pochodzi z artykułu opublikowanego pod adresem: https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-francja-wysyla-mysliwce-do-polski-pierwszy-taki-przypadek,nId,21397350
Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu

Sprawdź także:  Wojna w Ukrainie. 495. dzień inwazji Rosji. Relacja na żywo