Włoskie Orbetello od kilku tygodni nie może poradzić sobie z inwazją meszek. Władze miasteczka przeznaczyły już 300 tys. euro na pozbycie się nieprzyjaznych owadów. Mieszkańcy domagają się interwencji władz centralnych i ogłoszenia stanu wyjątkowego w regionie. Rybacy podali prawdopodobne źródło plagi owadów. Wskazali na masowe umierania młodych ryb, dla których meszki stanowiły pokarm.
Zajawka pochodzi z artykułu opublikowanego pod adresem: https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-inwazja-meszek-w-nadmorskim-miasteczku-mieszkancy-bija-na-al,nId,21322781
Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu




