13 maja na Węgrzech to koniec trwającego siedem lat „stanu zagrożenia”. Ów reżim – tłumaczony najpierw pandemią, a potem wojną w Ukrainie – pozwalał premierowi tego kraju rządzić dekretami. Z kolei jego zniesienie groziło „legislacyjną katastrofą”.

Zajawka pochodzi z artykułu opublikowanego pod adresem: https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-koniec-po-siedmiu-latach-ustawa-nr-xiv-weszla-wlasnie-w-zyci,nId,23476883
Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu

Sprawdź także:  Atak zimy paraliżuje region Polski. Zablokowana droga i uwięzieni podróżni