Pogrom w przyszły wtorek (Komisarz Maciejewski, #5) Marcin Wroński

ISBN: 9788377477403

Published:

Paperback

320 pages


Description

Pogrom w przyszły wtorek (Komisarz Maciejewski, #5)  by  Marcin Wroński

Pogrom w przyszły wtorek (Komisarz Maciejewski, #5) by Marcin Wroński
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, ZIP | 320 pages | ISBN: 9788377477403 | 7.17 Mb

Piąty kryminał retro z lubelskim gliną! Zygmunt Maciejewski, komisarz przedwojennej policji, już rok spędził w więzieniu i jest rozpracowywany przez okrutnego ubeka. Wprawdzie major Grabarz nie zdołał skłonić Zygi do kolaboracji, lecz wie, że dopnieMorePiąty kryminał retro z lubelskim gliną!

Zygmunt Maciejewski, komisarz przedwojennej policji, już rok spędził w więzieniu i jest rozpracowywany przez okrutnego ubeka. Wprawdzie major Grabarz nie zdołał skłonić Zygi do kolaboracji, lecz wie, że dopnie swego. Maciejewski, policjant oddany swojej pracy i lojalny wobec prześladowanych kolegów po fachu, zgadza się pomóc nawet ubekowi, gdy ten - zupełnie nieoczekiwanie - żąda, by Zyga zapobiegł... mającemu wybuchnąć pogromowi w Lublinie.

Jeśli Maciejewski odmówi, życie jego byłego podkomendnego zawiśnie na włosku, o co Grabarz się postara. Komisarz wychodzi na wolność i trafia w środek piekła i chaosu. Lublin już nie jest miastem, w którym Zyga znał każdy zaułek i każdą melinę. Dawny gmach gestapo zajmuje NKWD, nową władzę trudno odróżnić od bandytów, a ludzki strach i zniechęcenie łatwo przeradzają się we wściekłą agresję. Maciejewski, by ocalić przyjaciela, musi szybko poznać nowe reguły - obowiązujące zarówno w półświatku, jak i w gabinetach aparatczyków.

Mimo wszelkich trudności Zyga rozpoczyna nietypowe dochodzenie, rozpoznaje grunt i trafia na trop szmalcowników, którzy w czasie wojny wydawali Żydów. Przy okazji rozwikłuje zagadkę seryjnych morderstw, od kilku tygodni spędzającą sen z powiek milicji, i - co najważniejsze - stara się odzyskać utraconą rodzinę.

Czy te wszystkie sprawy nie przerosną zagubionego w powojennym świecie sanacyjnego policjanta?Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Pogrom w przyszły wtorek (Komisarz Maciejewski, #5)":


wzoryprzyszlosci.pl

©2013-2015 | DMCA | Contact us