Angielski i programowanie zdecydowanie idą ze sobą w parze! Pracownicy firm IT o międzynarodowym znaczeniu często komunikują się w języku angielskim. Ponadto umiejętność posługiwania się po angielsku umożliwia zrozumienie komend stosowanych w podstawowych językach programowania. Kiedy więc warto zacząć uczyć się języka angielskiego? W jakim wieku dziecko może rozpocząć naukę kodowania? Zapraszamy do lektury!

Dwa języki przyszłości

W dobie globalizacji i powszechnej cyfryzacji coraz więcej osób w pracy posługuje się językiem angielskim, a zapotrzebowanie na pracowników w sektorze IT stale rośnie. Nie bez powodu, programowanie i angielski aktualnie wymienia się jako języki przyszłości – już obecnie ich znajomość znacznie podnosi wartość pracownika na rynku pracy. Dane jasno wskazują, że zarówno cyfryzacja, jak i powiązana z nią globalizacja będą postępować.

Naturalnie więc nasuwa się wniosek, że im szybciej zaczniemy uczyć się programowania i angielskiego, tym bardziej zwiększymy nasze szanse na znalezienie ciekawej, dobrze płatnej pracy w przyszłościowej branży. Zapewne dlatego, coraz więcej rodziców zapisuje swoje pociechy na angielski dla dzieci. To świadoma decyzja, która może mieć ogromny wpływ na ich przyszły rozwój ścieżki zawodowej.

Angielski dla najmłodszych

To zajęcia już nawet dla 3-4-5latków. W ich ramach najmłodsi poznają słówka, liczebniki oraz proste zwroty w tym języku – to solidne podstawy do dalszej nauki tego języka w szkole podstawowej. Sposób przekazywania wiedzy na zajęciach dla najmłodszych różni się nieco od tego, z którym mamy do czynienia na zajęciach dla dorosłych.

Współczesne zajęcia z angielskiego dla dzieci polegają przede wszystkim na nauce poprzez zabawę, czyli jednej z najbardziej efektywnych znanych metod nauczania. Nie bez powodu aktualnie przeżywa ona swój renesans i zaczyna być powszechnie wykorzystywana również na zajęciach dla nastolatków, a nawet dorosłych. To nauka polegająca na pobudzaniu zmysłów, graniu w gry planszowe oraz innych zabawach. A jak sprawa ma się z programowaniem? Czy kodowania również można uczyć się w ten sposób? Kopalnia Nauki i Wiedzy to miejsce, w którym już 8-latek może zacząć uczyć się programowania, a to wszystko właśnie dzięki połączeniu nauki z zabawą!

Zajęcia z programowania dla dzieci

Opanowanie nawet najprostszego języka programowania nie jest prostym zadaniem, a już szczególnie dla kilkulatka. Czy więc to oznacza, że z rozpoczęciem nauki programowania należy poczekać do wieku nastoletniego? Niekoniecznie – pod warunkiem że zadbamy o przystępność formy przekazywania wiedzy programistycznej. Wszak klepanie kodu złożonego z kolorowych znaków na czarnym tle potrafi skutecznie zniechęcić do nauki czynności nawet osobę dorosłą. Dlatego na zajęciach w Kopalni Nauki i Wiedzy dzieci uczą się kodowania w przystępniejszej dla nich formie.

W Minecraft Education Edition kodowanie odbywa się z wykorzystaniem interfejsu graficznego. Znajdziemy w nim segmenty, które można dowolnie łączyć ze sobą, a do każdego z nich jest przypisany konkretny fragment kodu. W ten sposób możemy nadawać funkcje elementom świata gry! Choć Minecraft Education bazowo wykorzystuje do nauki dedykowany język Scratch, to w ramach edukacyjnej platformy można go łatwo przemianować Jave lub Pythona, dzięki czemu dziecko może łatwo przeanalizować zasady działania tych popularnych języków. Nauka programowania w taki sposób jest przystępna, przyjemna a dodatkowo niesamowicie porywa uwagę dziecka, bo lekcja odbywa się w jego ulubionej grze.

Nauka w Minecrafcie to czysta przyjemność!

Programowanie i język angielski to świetnie zgrany duet – w jakim wieku warto zacząć się ich uczyć?

Minecraft jest grą uwielbianą przez miliony młodych osób na całym świecie. Tytuł jest tak popularny, że doczekał się swojej edukacyjnej wersji. Minecraft Education Edition to stworzone przez Microsoft potężne narzędzie dydaktyczne przeznaczone do nauki poprzez zabawę takich przedmiotów jak kodowanie, angielski czy chociażby matematyka! Gdynia od zawsze stawiała na rozwój i nowoczesność. Nic więc dziwnego, że pierwsza certyfikowana placówka edukacyjna posługująca się Minecraftem jako narzędziem dydaktycznym znajduje się właśnie tutaj. Uczniowie w trakcie zajęć w Kopalni Nauki i Wiedzy mogą uczyć się danego zagadnienia w wirtualnej klasie usytuowanej w świecie ich ulubionej gry. Rozwiązują zagadki, współpracują z zespołem, a także kreują wirtualne otoczenie w oparciu o obliczenia czy złożone linijki kodu. To zajęcia, które nie zniechęcają, a zachęcają do dalszego zdobywania wiedzy i zapewniają lepszy start na szkolnej i zawodowej drodze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here